Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych  błogosławieństwo pojazdów. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Można przy tej okazji złożyć dar na MIVA POLSKA.

Zapraszam na nabożeństwa o godz. 18.30: w środę na nowennę do MB Nieustającej Pomocy, a w sobotę na nowennę przed beatyfikacją sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela, a dla najmłodszych specjalny wakacyjny numer Stasia.

Bóg zapłać za ofiarę na kwity dzielnicy Wilczak. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy I.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i cele remontowe naszej świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), kapłan, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów na każdy dzień.