W poniedziałek o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 18.00 msza św. zakończona błogosławieństwem relikwiami i oddanie czci świętej.

 

W środę nabożeństwo do MB nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Na mszę św. o godz. 18.00 zapraszam uczniów kl. VII przygotowujących się do bierzmowania. Po mszy św. spotkanie.

 

W dniu 25 maja 2024r. organizowana jest Pielgrzymka z Mętkowa na Jasną Górę. W programie m.in. udział we Mszy świętej oraz zwiedzanie klasztoru z przewodnikiem. Koszt wynosi 75 zł/os., cena obejmuje przejazd, ubezpieczenie i bilet wstępu.

Zapisy odbędą się w środę – 24 kwietnia po wieczornej mszy świętej przy kościele.

Zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy.

W sobotę przypada kolejna rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Na wieczornej mszy św. poświęcimy figurę świętego, modląc się o świętość dla naszych rodzin. Przy tej okazji jeszcze raz dziękuję ofiarodawcy za ufundowanie tej figury.

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kościelna.  Sprzątali: Halina Sędzielarz, Grażyna Bębenek, Grażyna Klimara, Urszula Cygan, Jolanta Adamczyk. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Do Bębenek. O porządki bardzo prosimy w piątek od godz. 16.00. 

Bardzo dziękuję za wykoszenie trawy wokół kościoła.

 

Bóg zapłać za ofiary na remont dachu składane na tacę czy wpłacane na konto parafialne.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

We wtorek – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

 

W czwartek  – św. Marek, Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz