Dzisiaj po mszy świętej o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i ostatnia adoracja w ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem. Zakończenie adoracji przed mszą św. o godz. 15.30.

 

W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem będą o godz. 7.00 i 18.00. Zachęcam do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. O godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominam także, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje nas we wszystkie piątki roku.

 

Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

 

W najbliższy piątek o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszam wszystkich Parafian. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu o godz. 15.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych.

 

W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kościelna. Sprzątali: Władysława Michniak, Halina Sędzielarz, Zofia Pająk, Grażyna Bębenek, Grażyna Klimara, Jolanta Adamczyk, Urszula Cygan.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Do Bębenek.    

O porządki bardzo prosimy w piątek od godz. 16.00. 

 

Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. Dla najmłodszych jest lutowy numer STASIA.

Na stoliku przy gazetach wyłożone są Zdrapki Wielkopostne. Można zabrać sobie taką planszę i włączyć się w tę piękną akcję pracy nad sobą. Na planszy umieszczony jest każdy kolejny dzień Wielkiego Postu, należy odkryć ukryte zadanie do wykonania na ten dzień. W ten sposób możemy umacniać wiarę, ale też pracować nad swoją wolą i walczyć z pokusami.

 

Ksiądz Arcybiskup zarządził w całej Archidiecezji zbiórkę do puszek na pomoc ofiarom wojen toczonych na świecie. U nas ofiarę będzie można złożyć w tym dniu do skarbony jałmużna za ławkami.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę – św. św. Cyryl i Metody, Apostołowie Słowian, których również śmiało możemy traktować jako ojców tamtejszej kultury i piśmiennictwa.

Również w środę – św. Walenty, patron zakochanych.

 

 

 

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz