Zakończyła się wizyta duszpasterska. Niech Bóg otacza swoją opieką wszystkie domy, które otworzyły się na Jego błogosławieństwo. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i życzliwość. Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie kolędy, a które zgodnie z życzeniem Księdza Arcybiskupa zostały przekazane na cele dobroczynne: Bratnią Pomoc Kapłańską – dla księży chorych i emerytów, na misje, na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i na cele wyznaczone przez Kurię.

 

Dzisiaj po mszy świętej o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem. Zakończenie adoracji przed mszą św. o godz. 15.30.

 

W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszy Świętej pobłogosławimy wodę oraz przyniesiony chleb.

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Z tej racji w sobotę na mszy św. o godz. 18.00  modlić się będziemy za wszystkich chorych i starszych parafian. Bardzo proszę, aby rodziny pomogły swoim bliskim w dotarciu do kościoła i towarzyszyły im w modlitwie. Wielkim darem dla nich będzie  sakrament namaszczenia chorych, którego udzielę podczas mszy św. Może go przyjąć każdy chory czy osłabiony wiekiem człowiek raz na pół roku. Pół godziny przed mszą św. okazja do spowiedzi. Natomiast na zakończenie nabożeństwa udzielę błogosławieństwa indywidualnego Najświętszym Sakramentem.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kasperczyków i Piaski. Sprzątali: Grażyna Wierzba, Beata Paczuska, Teresa Paczuska, Natalia Olszowik, Piotr Gał, Zofia Klimara, Justyna Migas, Elżbieta Fuczek, Jadwiga Kusior, Krystyna Baluś, Teresa Basza, Bogusława Mucha, Barbara Parzymięso, Ewelina Kaszuba, Wiesława Wróblewska.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Kościelna.    

O porządki bardzo prosimy w piątek od godz. 16.00. 

 

Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. Dla najmłodszych jest lutowy numer STASIA.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz