Nabożeństwa pasyjne Wielkiego Postu są wielką pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszam dziś o godz. 15.00 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

 

Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Niedzieli Trójcy Świętej). Przypominam o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed Mszą Św. jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.

 

W środę nabożeństwo do MB nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zaraz po nim rozpoczniemy nabożeństwo do św. Rity odmawiając koronkę. Po mszy św. poświęcenie róż i dalszy ciąg nabożeństwa.

 

W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

 

Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Do Bębenek. Sprzątali: Bogumiła Pająk, Joanna Mucha, Aneta Piegzik, Agata Noworyta, Kinga Szafran, Gabriela Bulek.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Bębenki.    

O porządki bardzo prosimy w piątek od godz. 16.00. 

 

Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz