Porządek odwiedzin kolędowych w nadchodzącym tygodniu:

poniedziałek od godz. 15.30     ul. Poprzeczna od końca

wtorek od  godz. 10.00              ul. Struga

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. Pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą, z racji pierwszego piątku miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.

Spowiedź rano przed mszą św. i popołudniu od 16.30.

Do chorych z posługą sakramentalną pójdę od godz. 8.00.

 

W tym dniu obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

 

W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, na zakończenie mszy św. udzielę specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem. To również pierwsza sobota miesiąca, zatem o godz. 17.30 wspólnie odmówimy modlitwę różańcową, którą poprowadzą Dzieci Maryi.

Spotkanie Dzieci Maryi będzie przed nabożeństwem o godz. 16.30.

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Wiślana. Sprzątali: Danuta Tuczek, Adela Wierzba, Barbara Wierzbic, Jolanta Szala.

W tym tygodniu troskę o kościół, ze względu na rozbieranie dekoracji świątecznej,  powierzam Dzielnicy Kasperczyków i Piaski.    

O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 14.00. 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

W środę – św. Jan Bosko, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży i wybitny pedagog XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych.

W sobotę  – św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje potężne orędownictwo w chorobach gardła.

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz