Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na modlitwę dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas. Rozpoczniemy ją o godz. 15.00. Zaśpiewamy wówczas uroczyste Te Deum laudamus, za odmówienie którego w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!). Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu Kościół również otwiera skarbiec odpustowy: odpust można uzyskać za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus.

 

Od tego tygodnia na czas kolędy wszystkie msze św. w dni powszednie będą odprawiane rano z wyjątkiem piątku i soboty, kiedy to zostaje msza św. o godz. 18.00.

 

Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w przedsionku i zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej.

W tym tygodniu:

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian z Komunią Świętą, a po południu o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.00.

Natomiast w pierwszą sobotę wspólny różaniec wynagradzający o godz. 15.00 prowadzony przez Dzieci Maryi.

 

W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. Jak co roku Dzieci Maryi rozprowadzać będą kadzidło i kredę przed każdą mszą świętą, a zebrane ofiary przeznaczone będą na ich potrzeby duszpasterskie.

 

W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy I. Sprzątali: Zofia Kosowska, Zofia Kuchta, Ewa Olszowik, Barbara Paliwoda, Marita Kosowska, Agnieszka Sarna, Danuta Makusiewicz.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy II i III.    

O porządki bardzo prosimy w piątek od godz. 16.00. 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknego i błogosławionego dnia oraz obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

We wtorek  – św. św. Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, którzy bronili czystości wiary przed błędami arianizmu i macedonizmu.

 

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz