To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.

W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia nie będzie popołudniowej Mszy Świętej.

 

O godz. 24.00 przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę. Składka z pasterki przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

 

Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, podobnie w drugi dzień świąt, we wtorek, w święto Świętego Szczepana.

W tym dniu poświęcenie owsa o godz. 10.30. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na Uniwersytet Papieski w Krakowie.

 

W środę, 27 grudnia, w dzień Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, na Mszy świętej pobłogosławimy wino.

O godz. 17.30 Nowenna do  MB Nieustającej Pomocy.

 

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 15.00, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

W środę po świętach rozpocznę wizytę kolędową, w czasie której będziemy wypraszać łaski dla naszych rodzin.

W środę od godz. 11.00 – ul. Ks. K. Wojtyły numery parzyste od końca do numeru 88.

W czwartek od godz. 10.00 – ul. Ks. Karola Wojtyły od ronda do kościoła obie strony ulicy.

W piątek od 10.00 – ul. Ks. Karola Wojtyły od kościoła do nr. 86

 

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do udekorowania naszej świątyni. Panom Tadeuszowi Lizoniowi i Kazimierzowi Sarnie za ufundowanie i przywiezienie choinek, panu kościelnemu za szopkę, dziękuję ofiarodawcom za ufundowanie drugiego kompletu bombek i lampek choinkowych.

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Wilczak. Sprzątali: pani Elżbieta, Anna Kuchta, Iwona Kobiela, Krystyna Noworyta.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy I.    

O porządki bardzo prosimy w piątek od godz. 16.00. 

 

W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny. W tym roku od każdej świecy parafia odprowadza do Caritas 12 zł.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz