Do świąt Bożego Narodzenia pozostał już zaledwie tydzień. Postarajmy się o ich piękny,

chrześcijański obchód. W polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilię tej uroczystości.

Pan Kościelny zakończył już roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Jeśli ktoś chciałby jeszcze je nabyć, można podejść do zakrystii.

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do  MB Nieustającej Pomocy.

 

Spowiedź przed świętami będzie w piątek w godz. 8.00 do 10.00 i 15.00 do 17.00. Bardzo proszę, aby skorzystać z obecności kapłanów z dekanatu i podejść do sakramentu pokuty. Proszę nie zostawiać spowiedzi na dzień wigilii.

 

Również w piątek 22 grudnia nabożeństwo do św. Rity o godz. 17.30

 

W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. Z tej racji msze św. będą odprawione o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Nie będzie mszy św. o godz. 15.30.

W sposób szczególny przeżywamy wieczór i noc: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę na godz. 24.00.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Bębenki. Sprzątali: Halina Ptasińska, Bogusława Podlipska, Mariusz Podlipski.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Wilczak.    

O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 8.00. 

 

W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny. W tym roku od każdej świecy parafia odprowadza do Caritas 12 zł.

 

Za ławkami prasa katolicka i kalendarze misyjne na 2024 rok za dowolną ofiarę.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz