W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

 

Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze roratne, na które serdecznie zapraszam: we wtorki i czwartki o godz. 7.00, w pozostałe dni powszednie o godz. 18.00.

 

W poniedziałek, 4 grudnia, z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji górników. Zapraszam na wieczorną mszę św. górników wraz z rodzinami. Dla zmarłych będziemy wypraszać chwałę nieba, a dla żywych błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i bezpieczeństwo.

W czasie mszy św. poświęcimy nową chorągiew św. Barbary. Bardzo dziękuję Radzie Parafialnej za pokrycie kosztów materiałów i haftów dla nowej chorągwi, a pani Jadwidze Bolek za uszycie.

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do  MB Nieustającej Pomocy.

 

W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam do wspólnej modlitwy, podczas której będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu.

Na godzinę 18.00 w sposób szczególny zapraszam Dzieci Maryi wraz z rodzinami. Msza św. będzie sprawowana w ich intencji.         Z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Radę Parafialną zapraszam na  spotkanie w najbiższą sobotę po mszy świętej wieczornej.

 

W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kościelna. Sprzątali: Zofia Pająk, Grażyna Bębenek, Władysława Michniak, Grażyna Klimara, Urszula Cygan, Jolanta Adamczyk.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Do Bębenek.     

O porządki bardzo prosimy w piątek od 16.00. 

 

W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny. W tym roku od każdej świecy parafia odprowadza do Caritas 12 zł.

 

Za ławkami prasa katolicka, nowy grudniowy numer Stasia i kalendarze misyjne na 2024 rok za dowolną ofiarę.

 

Obchodzącym urodziny i imieniny w tym tygodniu składam najlepsze życzenia.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

W poniedziałek – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia.

Również w poniedziałek, 4 grudnia – św. Jan Damasceński, kapłan i doktor Kościoła, wybitny herold prawdy o wniebowzięciu Maryi.

 

W środę – św. Mikołaj, biskup Miry, znany z wielkiej hojności i szczodrobliwości.

 

W czwartek – św. Ambroży, biskup Mediolanu i doktor Kościoła, kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych; pszczelarze upatrują w nim swojego wielkiego orędownika.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz