Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach 15 min. przed wieczornymi mszami świętymi, a w niedziele o godz. 15.00

 

We wtorek przypada 29 rocznica śmierci byłego proboszcza –    ks. Stanisława Koniecznego.

 

W środę 22 listopada będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Rity.  O godz. 17.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do  MB Nieustającej Pomocy i koronka do św. Rity. O godz. 18.00 msza św. zakończona poświęceniem róż i dalszy ciąg nabożeństwa.

 

Uczniów kl. VII przygotowujących się do bierzmowania zapraszam w piątek na mszę św. o godz. 18.00. Po mszy św. krótkie spotkanie.

 

W sobotę 25 listopada o godz. 11.00 zapraszam wszystkich na mszę św. dziękczynną za 50 lat istnienia kościoła w Mętkowie. Będziemy modlić się za wszystkich zaangażowanych w budowę naszego kościoła i tworzenie parafii, ale też za wszystkich, którzy wciąż dbają o jego piękno. Bardzo dziękuję za składane ofiary na remont kościoła, a potrzeb jest  coraz więcej, bo wciąż pojawiają się nowe problemy i coraz więcej usterek.

Po mszy św. Koncert Papieski. Wystąpią Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski i Orkiestra JP2 pod dyrekcją Artura Sędzielarza.

 

Przyszła niedziela jest ostatnią w roku kościelnym, obchodzimy ją jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kasperczyków. Sprzątali: Beata Paczuska, Teresa Paczuska, Grażyna Wierzba.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Piaski.     

O porządki bardzo prosimy w piątek od 16.00. 

 

Za ławkami do nabycia prasa katolicka.

 

 

KALENDARZ LITURGICZNY

 

Poniedziałek   – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

Wtorek             – wspomnienie Ofiarowania NMP

Środa               – wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej

Piątek              – wspomnienie męczenników Wietnamskich

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz