Tegoroczne nabożeństwa różańcowe zakończymy we wtorek o godz. 17.30. Dzieci zbierające obrazki różańcowe bardzo proszę, aby przyniosły je we wtorek na ostatnie nabożeństwo.

 

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w porządku niedzielnym. O godz. 13.30 nabożeństwo za zmarłych z procesją na cmentarz.

 

We czwartek Dzień Zaduszny. Msza św. rano i wieczorem o godz. 18.00.

O godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe z procesją po kościele. Zapraszam wszystkich do tej tradycyjnej wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych!

 

Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto tzw. warunki zwykłe czyli brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach 15 min. przed wieczornymi mszami świętymi a w niedziele o godz. 15.00

 

Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii przy okazji każdej mszy św.

 

Piątek tego tygodnia będzie pierwszym w miesiącu. Spowiedź pół godz. przed poranną mszą św. i od godz. 16.00 do 17.30. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.

Do chorych pójdę od godz. 8.00.

 

W sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z racji I soboty miesiąca. Zachęcam do udziału w nabożeństwie i do przyjęcia komunii św. wynagradzającej.

Dzieci Maryi zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 17.00.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podlesie. Sprzątali: Monika Jaros, Marta Lelito, Bogusława Baluś, Wiesława Lelito.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Podbagnie.     

O porządki bardzo prosimy w piątek od 15.00. 

 

W tym miesiącu został odnowiony krzyż przy kamieniu papieskim, został  naprawiony wzmacniacz na chórze, dzięki czemu będzie można korzystać w pełni z wirtualnego organisty. Zakupiłem figurę św. Jana Pawła II, która stanie przy bocznym ołtarzu. Bardzo dziękuję ofiarodawcom i tym, którzy zajęli się tymi pracami.

 

Za ławkami do nabycia prasa katolicka. Bardzo gorąco zachęcam do nabycia STASIA dla dzieci.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz