W dniu dzisiejszym w naszej parafii gościmy siostry z Wydziału Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Bóg zapłać za skierowane do nas słowo. Zachęcam też do wsparcia dzieła misyjnego po mszy świętej przy wyjściu z kościoła.

Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.00.

W poniedziałek wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.

W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w ramach różańca.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano przed mszą św. i popołudniu od godz. 16.00.

Do chorych z posługą sakramentalną pójdę od godz. 8.00.

Sobota tego tygodnia jest również pierwszą w miesiącu. Zapraszam na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.30, które poprowadzą Dzieci Maryi.

Spotkanie Dzieci Maryi o godz. 16.30.

W tym dniu wspominamy MB Różańcową. Członkowie Róż Różańcowych mają w tym dniu przywilej zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Zachęcam do tworzenia nowych Róż Różańcowych. Jest to nie tylko zobowiązanie do codziennego odmawiania dziesiątki różańca, ale przede wszystkim wielki przywilej bycia obdarowanym łaskami i oddania się Maryi otwierającej niebo dla jej czcicieli.

W przyszłą niedzielę 8 – października o godz. 10.30 będzie poświęcenie różańca dla dzieci pierwszokomunijnych.

Bóg zapłać za ofiary na duszpasterstwo dzieci i młodzieży złożone w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy 890 zł., z tego 540 przekazujemy do dekanatu i Kurii.

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Bębenki. Sprzątali: Józefa Szala, Halina Ptasińska, Bogusława Bogacz, Bogusława Podlipska.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Wilczak.

O porządki bardzo prosimy w piątek od 15.00.

Za ławkami do nabycia prasa katolicka.