Dzisiaj przeżywamy nasz odpust parafialny oraz dziękujemy za tegoroczne plony. Uroczystościom tym przewodniczy ks. Piotr Sałaciak.

Składam serdeczne podziękowanie za wieniec dożynkowy mieszkańcom Małego Mętkowa, dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej uroczystości: Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Służbie Liturgicznej, Dzieciom Maryi, asyście od baldachimu, feretronów i chorągwi, sztandarów. strażakom, górnikom, dzieciom sypiącym kwiaty i ich rodzicom, dzieciom komunijnym, p. Sołtysowi, Orkiestrze Górniczej z Libiąża,

 

W środę o godz. 18.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

1 września przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano przed mszą św. i popołudniu od godz. 17.00. Do skorzystania z sakramentu pokuty zapraszam szczególnie uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny.

O godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.

Do chorych z posługą sakramentalną pójdę od godz. 8.00.

 

W tym tygodniu przeżywamy również pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 18.30, które poprowadzą Dzieci Maryi.

 

W najbliższą niedzielę na mszę św. o godz. 10.30 zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Będziemy modlić się o opiekę Bożą w nowym roku szkolnym dla uczniów i nauczycieli. W czasie tej mszy św. poświęcimy tornistry, a na zakończenie będzie błogosławieństwo wszystkich dzieci.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podbagnie i Wiślana. Sprzątali: Danuta Tuczek, Adela Wierzba, Małgorzata Zmarzły, Wiesława Piwowarczyk, Katarzyna Jurczyk, Maria Kosowska, Ewelina Wanat, Martyna Olszowik, Władysława Kosowska, Agata Pająk.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Kasperczyków.     O porządki bardzo prosimy w piątek od 16.00. 

Bardzo dziękuję ministrantom i dziewczynom z grupy Dzieci Maryi za porządki wokół kościoła i na plebanii.

Dziękuję p. Dybie z synem za odnowienie ławek przy kamieniu papieskim.

W tym tygodniu rozpoczniemy remont ogrodzenia wzdłuż

  1. Św. Floriana. Jeżeli któryś z panów dysponuje czasem to bardzo prosimy o pomoc w pracach. Od wtorku rano rozpoczniemy demontaż zniszczonego drewna, mycie, malowanie i kładzenie nowych belek i daszków.

 

W przyszłym tygodniu będzie można oddać zużyty czy zepsuty sprzęt elektryczny, elektroniczny, od dużych gabarytów po zużyte baterie. Będzie można go złożyć do wtorku do godz. 9.00 przy OSP. Z odzysku surowców z zebranego sprzętu finansowane są potrzeby misyjne Kościoła.

 

Za ławkami do nabycia prasa katolicka, jest już wrześniowy numer STASIA.

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz