W poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża. Zapraszam na nabożeństwo do św. Rity o godz. 18.30.

 

We wtorek wspomnienie NMP Królowej

 

W środę o godz. 18.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła

 

W sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej, nasz odpust parafialny. Uroczystości odpustowe celebrować będziemy w niedzielę. Uroczysta suma odpustowa z dożynkowym dziękczynieniem za plony o godz. 11.30. Odprawi ją ks. Piotr Sałaciak. Bardzo serdecznie zapraszam asystę procesyjną: panów do baldachimu, asysty do feretronów, chorągwi, sztandarów, dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne. Zapraszam wszystkich parafian, niech będzie nas jak najwięcej. Niech będzie to podniosłe i radosne wydarzenie jak na święto parafii przystało.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podlesie. Sprzątali: Anna Pająk, Zofia Lech, Basia Michałowska, Marta Lelito, Wiesława Lelito, Monika Jaros.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Podbagnie i Wiślana. O porządki bardzo prosimy w piątek od 16.00. 

 

Rada Parafialna bardzo serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli dar na renowację figury św. Barbary. Zebrano 9950 zł., za renowację zapłacono 3100 zł. Na kamień pod figurą zamówiono tabliczkę z wezwaniem modlitewnym, więc jeszcze pewna kwota będzie wydana na ten cel. W intencji wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona msza św. 30 sierpnia. Za pozostałą kwotę będzie odnowiona chorągiew górnicza.

Dzisiaj III niedziela miesiąca, Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe.

 

Za ławkami do nabycia prasa katolicka.

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz