W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana

 

We wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa

 

W środę można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz spełniając zwykłe warunki. O godz. 18.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano przed mszą św. oraz od godz. 17.30. o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.

Do chorych pójdę o godz. 8.00.

 

Najbliższa sobota będzie pierwszą miesiąca. Z tej racji zapraszam na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 18.30.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Wilczak. Sprzątali: Krystyna Noworyta, Anna Kuchta, Iwona Kobiela.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy I.

O porządki bardzo prosimy w piątek od 16.00. 

 

Rozpoczęliśmy renowację figury św. Barbary. Została umyta, a od poniedziałku ma być naprawiana i malowana. Dziękuję Radzie Parafialnej, która w tę sprawę bardzo się zaangażowała, a planuje jeszcze odnowić procesyjny sztandar górniczy. W związku z tym Rada zwraca się z prośbą o finansowe wsparcie przede wszystkim pracujących i emerytowanych górników, ale także wszystkich parafian. Zbiórka na ten cel rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. A ponieważ „hojnych i radosnych dawców Pan Bóg miłuje” Rada Parafialna liczy na szczodry odzew wszystkich parafian.

 

Za ławkami do nabycia prasa katolicka.

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz