Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 18.30. Zapraszam asystę procesyjną, dzieci komunijne i dziewczynki do sypania kwiatów.

Oktawę zakończymy w czwartek poświęceniem wianków. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na konkurs na wianek, który odbędzie się po mszy św. W ocenie brane będą pod uwagę tradycyjne zioła wplecione w wianek i estetyka jego wykonania.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestniczącym w procesji Bożego Ciała, przygotowującym ołtarze, asyście od sztandarów, chorągwi, feretronów, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom od dzwoneczków, paniom prowadzącym śpiew. Dziękuję Strażakom za zabezpieczenie trasy i wszystkim, którzy przystroili swoje posesje i domy.

 

W poniedziałek na mszę św. o godz. 19.00 zapraszam uczniów kl. VIII, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania.

 

We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy.

 

W środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w ramach oktawy.

Na mszę św. o godz. 19.00 zapraszam uczniów kl. VI, którzy przygotowują się do przyjęcia sakrament bierzmowania.

 

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem trzeci piątek miesiąca. O godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe i koronka do Miłosierdzia Bożego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji o godz. 17.00 msza św. w kaplicy na Małym Mętkowie.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci. Zapraszam wszystkich: tych najmłodszych, przedszkolaków i uczniów. Będziemy dziękować Panu Bogu za mijający rok szkolny i prosić będziemy o szczęśliwe wakacje.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podbagnie. Sprzątali: Agata Pająk, Małgorzata Zmarzły, Ewelina Wanat, Maria Kosowska, Aneta Opyd, Magdalena Nędzkowska. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Wiślana. O porządki bardzo prosimy w piątek od 16.00. 

 

Za ławkami do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i czerwcowy numer STASIA.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów.