W dniu dzisiejszym dzieci z kl. III przystępują do swojej I Komunii świętej, a  od jutra rozpoczynają „Biały Tydzień”, czyli udział w codziennej Mszy Św. i nabożeństwie majowym. Z tej racji w tym tygodniu w kościele będzie codziennie msza św. wieczorna i nabożeństwo majowe.

 

Serdeczne Bóg zapłać składam Rodzicom dzieci komunijnych za ofiarę złożoną jako Dar ołtarza. Zakupiłem za nią puszkę komunijną, ampułki procesyjne, ornat św. Rity i kropidło metalowe. 

 

W poniedziałek przeżywać będziemy wspomnienie św. Rity. Z tej racji o godz. 18.30 nabożeństwo ku jej czci przy bocznym ołtarzu. Tam odmówimy Litanię do Matki Bożej, następnie Koronka i Litania do św. Rity oraz poświęcenie róż. Róże będą wystawione z tyłu kościoła, można je zabrać za dowolną ofiarą.

 

W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W ramach majówki nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

 

W piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.

 

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na mszy św. o godz. 10.30 uczniowie klasy IV będą przeżywać rocznicę I Komunii Św.

 

Uformowała się nowa Rada parafialna. W jej skład weszli: Stanisław Sarna, Katarzyna Parzymięso, Zbigniew Opyd, Henryk Paczuski, Wiesław Kuchta, Kamila Szumniak, Aneta Remzak, Jolanta Szczurek, Kinga Szafran, Edward Pająk, Michalina Lelito, Mateusz Leśniak.

Wszystkim życzę darów Ducha Świętego, sił i wytrwałości dla dobra wspólnoty parafialnej.

 

Rodzice młodzieży przystępującej w tym roku do bierzmowania są zaproszeni na spotkanie organizacyjne do kościoła w Babicach w najbliższą niedzielę na godz. 17.30.

 

 

Bóg zapłać za porządki w kościele, wokół kościoła i piękne przystrojenie świątyni rodzicom dzieci komunijnych. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy II i III. O porządki bardzo prosimy w piątek od 16.00. 

 

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy nawet skromnym darem wspierają potrzeby parafii, a przede wszystkim cele remontowe naszego kościoła.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz