Od dzisiaj przeżywamy nasze wielkopostne rekolekcje. Bardzo dziękuję ks. Piotrowi Sałaciakowi za przyjęcie zaproszenia i podjęcie tego trudu.

Nauki dla wszystkich będą głoszone w poniedziałek i wtorek na mszy św. wieczornej przeniesionej w te dni na godz. 18.00.

Nauki dla dzieci z kl. I – IV o godz. 16.30.

Nauki dla uczniów z klas V – VIII o godz. 17.15.

 

Jutro w liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP.

 

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Również w środę zapraszam na nabożeństwo do św. Rity. Polecając nasze prośby będziemy modlić się na koronce przed mszą św., a po mszy św. dalszy ciąg nabożeństwa z poświęceniem róż. Gorąco zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

W sobotę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania NMP. Ten dzień obchodzony jest jako dzień świętości życia, modlimy się za dzieci poczęte. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – modlitwy trwającej przez 9 miesięcy, za dziecko poczęte, ale zagrożone decyzją o aborcji. Deklaracje leżą na bocznych ołtarzach. Jeżeli ktoś chciałby podjąć tę modlitwę, to bardzo proszę, aby zabrać taką deklarację, połowę z modlitwą zostawiamy dla siebie, a drugą połowę proszę o zwrócenie na ołtarz. To potrzebne jest dla wiadomości Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Krakowskiej.

 

W sobotę po mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.

 

Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30.

Nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00. W czasie tego nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

Spowiedź wielkopostna będzie w naszej parafii we wtorek 28 marca, czyli tydzień po rekolekcjach.

 

W Niedzielę Palmową tradycyjnie odbędzie się konkurs palm. W tym roku wybierać będziemy najwyższą palmę dowolnie przyozdobioną oraz najpiękniejszą palmę tradycyjną.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy II i III. Sprzątali: Barbara Lelito, Katarzyna Parzymięso, Grażyna Wierzbic, Małgorzata Szeliga, Anna Tarabuła, Elżbieta Kwarciak.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Podlesie i Podbagnie.     

O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 8.00.

 

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary składane i wpłacane na konto parafii na cele remontowe kościoła.

Bóg zapłać ofiarodawcy za kwiaty dla św. Józefa.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz