Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.

 

Spowiedź przedświąteczna będzie w naszej parafii  we wtorek w godz. 8.00 do 10.00 i popołudniu od 15.00 do 17.00. Bardzo proszę, aby skorzystać z tego daru łaski jakim jest spowiedź i przeżyć święta jako prawdziwe Boże narodzenie w swoim sercu.

 

W środę z racji spowiedzi w Kwaczale nie będzie nabożeństwa Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Do piątku włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne.

 

W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą św. o północy, zwaną Pasterką. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę. 

 

W zakrystii można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Bębenki. Sprzątali: Bogusława Bogacz, Halina Ptasińska, Bożena Firek, Krzysztof Firek.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Wilczak i Dzielnicy I. 

O porządki bardzo prosimy w piątek od godz. 8.00.

 

Za ławkami do nabycia prasa katolicka.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz