Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

W Adwencie pragniemy, wpatrzeni w przykład Maryi, podążać na spotkanie z Bożym Synem. Zachęcam do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami – we wtorki i czwartki o 7.00, a w pozostałe dni tygodnia o 17.00.

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o 16.30. 

W piątek przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Okazja do spowiedzi świętej rano od 6.30 i popołudniu od godz. 15.00. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone Nabożeństwem do NSPJ. Do chorych zgłoszonych wcześniej w zakrystii pójdę o godz. 8.00.

Najbliższa sobota będzie pierwszą miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 16.30.

Przyszła niedziela, 4 dzień grudnia, to dzień modlitw w intencji Górników. Za wstawiennictwem św. Barbary na mszy św. o godz. 10.30, wspierajmy modlitwą wszystkich górników obecnych i emerytowanych, a zmarłym wypraszajmy niebo.

Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w zakrystii świece wigilijne.

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła. Niestety bardzo wzrastają koszty utrzymania. Za ostatni miesiąc rachunek za prąd to 1100 zł. Dwukrotność tego co w analogicznym okresie zeszłego roku pomimo tego, że w zeszłym roku zużyta energia w kościele to 230 kWh, a w tym roku to zaledwie 78 kWh. Staramy się świecić jak najmniej, proszę o wyrozumiałość. Jednocześnie ten miesiąc to pierwszy w którym musiałem sięgnąć do składki inwestycyjnej, na pokrycie bieżących potrzeb funkcjonowania parafii. Dla pełnego obrazu dodać wypada, że pozostałe składki w miesiącu wzrosły o 200 zł. Mamy świadomość, że od momentu wybuchu wojny w Ukrainie żyje się o wiele trudniej. Dlatego tym bardziej gorąco dziękuję za każdą ofiarę darowaną na funkcjonowanie parafii i kościoła.

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Piaski. Sprzątali: Teresa Basza, Zofia Klimara, Barbara Parzymięso, Bogusława Mucha, Alicja Nędza, Antonina Nędza, Magdalena Glistak, Małgorzata Wanat, Jadwiga Kusior.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Kościelna. 

O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 8.00.

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny i kolejny numer Stasia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz