Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana. Po mszy św. Dzieci Maryi i Służba Liturgiczna zbierają przed kościołem ofiary do puszek na funkcjonowanie grup duszpasterskich w parafii, dekanacie i diecezji.

 

We wtorek przypada 4 rocz. śmierci ks. Włodzimierza Kiwerskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłym proboszczu dziękując w ten sposób za każdą przyjętą z jego rąk Komunię Św. i otrzymane rozgrzeszenie.

 

W środę przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty, patrona naszego Pana Kościelnego. Niech Pan Bóg, w którego domu służy, prowadzi Go po bezpiecznych drogach życia.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

Na mszę św. o godz. 19.00 zapraszam uczniów klasy VIII przygotowujących się do bierzmowania.

 

W piątek będziemy obchodzili wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.  

 

W sobotę o godz. 12.00 w klasztorze w Alwerni rozpoczną się warsztaty liturgiczne dla ministrantów i lektorów naszego dekanatu. Bardzo proszę rodziców, którzy dysponują czasem, aby zabrali po kilku chłopaków i zawieźli i odebrali po zakończeniu ok. godz. 19.00.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kościelna. Sprzątali: Zofia Pająk, Władysława Michniak, Halina Sędzielarz, Władysława Zborowska, Grażyna Bębenek, Grażyna Klimara, Urszula Cygan..

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Do Bębenek.  

O porządki bardzo proszę w piątek od godz. 16.00.

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe naszego kościoła, ale i na bieżące funkcjonowanie parafii.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

 

Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.  

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Bolesław Gdowczyk. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

wtorek – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

 

środa – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

 

piątek – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz