Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

 

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

 

W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Dla nas jest to wyjątkowy dzień, bo w tej świątyni to Ona jest dla nas patronką i czuwa nad nami. Zapraszam na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani.

W sposób uroczysty nasz odpust będziemy obchodzili w najbliższą niedzielę. Uroczystą sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. Dziekan. Bardzo proszę dziewczynki do sypania kwiatów, panów do baldachimu, proszę również by zadbać o feretrony i chorągwie, zapraszam strażaków i górników. Zadbajmy o to by suma odpustowa z procesją była rzeczywiście piękną i wielką manifestacją naszej radości z opieki Matki Bożej w jej Jasnogórskiej ikonie.

 

W piątek będzie miała miejsce zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV, AGD). Sprzęt należy przynieść pod strażnicę w piątek do godz.11.00. Przychody z akcji przeznaczone są na wsparcie Polskich Misjonarzy oraz pomoc naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani. 

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podlesie. Sprzątali: Wiesława Lelito, Marta Lelito, Zofia Lech, Barbara Michałowska, Sabina Rucka, Anna Pająk, Maria Warchoł, Agata Wawrzacz, Stanisława Wawrzacz.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Podbagnie i Wiślana.  

O porządki bardzo proszę w sobotę od godz. 9.00.

 

Za ławkami do nabycia prasa katolicka.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

Środa – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;

Sobota – Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz