Jutro uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia w porządku niedzielnym.

W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone koronką do Miłosierdzia Bożego.

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy II i III. Sprzątali: Katarzyna Parzymięso, Barbara Lelito, Małgorzata Szeliga, Grażyna Wierzbic, Anna Tarabuła, Elżbieta Kwarciak.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Podlesie.

O porządki bardzo proszę w piątek o godz. 16.00.

Za ławkami do nabycia prasa katolicka.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

W tym tygodniu patronują nam:

Środa – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;

Sobota – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji,  doktor Kościoła.