Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy.

W środę, 13 lipca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 18.45 koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną.

W 1251 roku Maryja objawiła się generałowi zakonu karmelitów i zapewniła, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kościelna. Sprzątali: Elżbieta Bolek, Zofia Pająk, Władysława Zborowska, Halina Sędzielarz, Grażyna Bębenek, Grażyna Klimara, Urszula Cygan.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Do Bębenek.

O porządki bardzo proszę w piątek o godz. 16.00.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary na remont kościoła. W tym tygodniu, tak jak zapowiadałem to wcześniej, powinna zacząć się renowacja ostatniej części ścian wnętrza kościoła.

Za ławkami do nabycia prasa katolicka.

Można zamawiać lub rezerwować terminy mszy św. na przyszły rok. Jednocześnie po raz kolejny proszę, aby terminy rezerwowane potwierdzać do dwóch tygodni przed planowaną mszą św. Jeśli msza św. będzie nie potwierdzona, na to miejsce będą wpisywane msze pogrzebowe.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek  – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

Wtorek – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

Środa – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;