W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

 

W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Za pobożny udział w procesji i po spełnieniu zwykłych warunków można zyskać odpust zupełny. Msze Święte tego dnia według porządku niedzielnego.

Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10.30 przejdzie następującą trasą:

Spokojna z 1 ołtarzem u p. Bolków i Cyganów – Piaski i Kościelna

Brzozowa do kaplicy na Dużym Mętkowie – drugi ołtarz – Wiślana i Kasperczyków

Ks. Karola Wojtyły – trzeci ołtarz u p. Wierzbów i Sojów – Do Bębenek i Bębenki

na dzwonnicy czwarty ołtarz – Podbagnie.

 

Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszam do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwoneczków, panów do baldachimu, dzieci komunijne, grupy parafialne, strażaków, górników. Zewnętrznym wyrazem wiary jest też przystrojenie naszych domów i płotów na trasie procesji.

 

Od piątku przez najbliższy tydzień Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 18.30, a następnie procesja z Najświętszym Sakramentem. Po nabożeństwie msza św. o godz. 19.00. Niech nie zabraknie asyst procesyjnych, dzieci komunijnych, dzieci sypiących kwiaty.

 

Z racji III piątku miesiąca na nabożeństwie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podbagnie. Sprzątali: Maria Kosowska, Wiesława Piwowarczyk, Małgorzata Olszowik, Agata Pająk. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Wiślana.  O porządki bardzo proszę w piątek o godz. 16.00.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

– poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

– środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

– piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz