Dzisiejsza Niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

 

Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną.

 

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego.

 

W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.

 

W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

 

W sobotę na godz. 17.00 zapraszam na spotkanie Dzieci Maryi.

 

W maju, w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Zbawiciela.

W naszej świątyni nabożeństwo majowe w poniedziałki, środy, piątki i soboty o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 15.00. Natomiast we wtorki i czwartki proszę, aby śpiewać Litanię do Matki Bożej przy kapliczkach.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty dzielnicy Wilczak. Sprzątali: Helena Klimara, Krystyna Noworyta, Iwona Kobiela, Anna Kuchta. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy I.

 

Za ławkami do nabycia prasa katolicka.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz