Rozpoczynamy Wielki Tydzień męki, śmierci i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego.

 

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

 

Próby przed bierzmowaniem będą w poniedziałek i środę po mszy św. wieczornej.

 

Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do Ciemnicy. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 22.00.

 

Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela.

 

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. Tego dnia zachęcam do indywidualnego odprawienia Drogi Krzyżowej, chodząc od stacji do stacji. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 22.00.

 

Ofiary składane tego dnia na tacę oraz przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

 

W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim od godz. 8.00.

 

Święcenie pokarmów przed kościołem co pół godziny od 9.00 do 13.00.

 

W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszam wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. Przyjdźmy ze świecami na odnowienie przyrzeczeń chrztu św. Na zakończenie liturgii wyruszymy z procesją rezurekcyjną.

 

Bóg zapłać Dzielnicy Piaski za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty. Sprzątali: Barbara Parzymięso, Józefa Kosowska, Elżbieta Fuczek, Zofia Klimara, Józefa Wierzba, Ewelina Kaszuba, Małgorzata Wanat, Iwona Drabiec, Alicja Nędza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam dzielnicy Kościelna i Do Bębenek. O sprzątanie proszę w środę o godz. 8.00.

Dziękuję również p. Janowi Jarosowi za pospawanie poręczy przy głównym wejściu do kościoła. Po świętach kiedy tylko pogoda pozwoli, będziemy musieli naprawić odwodnienie kościoła, zrobić odpływy i wymienić wszystkie dolne części rynien – wszystkie są dziurawe i woda leje się po fundamentach. Podjęli się tego p. Mieczysław Nędza i Jan Pająk. Jeśli ktoś mógłby pomóc to proszę skontaktować się z panami.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wszelkich łask, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz