Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

 

Jutro przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Tego dnia swoje imieniny obchodzi nasz metropolita, abp Marek Jędraszewski, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

 

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

 

W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

 

W sobotę 30 kwietnia rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Tradycyjnie pierwsze nabożeństwo będzie z procesją wokół kościoła o godz. 18.30.

 

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam dzielnicy Bębenki.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i majowy numer Stasia.

 

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności Stanisław Kosowski, Maria Likus, Józefa Malik. Polecajmy ich miłosiernemu Bogu.

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz