Dzisiaj rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie dzisiaj do godz. 15.30, w poniedziałek od godz. 8.00 do wieczornej mszy św. a we wtorek od porannej mszy św. do godz. 16.00.

 

We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

 

W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 17.00

 

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

 

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

 

Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 16.30 oraz na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.00.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta rano przed mszą św. oraz popołudniu o godz. 15.00. Do chorych zgłoszonych wcześniej pójdę od godz. 8.00.

 

Bóg zapłać Dzielnicy I za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty. Sprzątali: Zofia Kosowska, Marita Kosowska, Danuta Makusiewicz, Agnieszka Sarna, Barbara Paliwoda, Ewa Olszowik, Urszula Osadzińska. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy II i III.

Bóg zapłać za ofiary przekazane na cele remontowe w ostatnim miesiącu w kwocie 4450zł.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i marcowy numer Stasia.

 

Dzisiaj oraz w środę popielcową po mszach świętych będą zbierane ofiary na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

– sobota, 4 marca – Święty Kazimierz (1458-1483), królewicz, wielki czciciel Maryi. 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz