W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Przed każdą mszą św. Dzieci Maryi będą rozprowadzać kadzidło i kredę za dowolną ofiarę.

Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

 

Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Rano msza św. wynagradzająca, a wieczorem msza św. zbiorowa za zmarłych. Od tego roku msze zbiorowe będą odprawiane w 1 i 3 piątek miesiąca wieczorem, a w 2 i 4 piątek rano.

Spowiedź rano przed mszą św. i popołudniu od 16.00.

Do zgłoszonych chorych pójdę od godz. 8.00.

 

W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 

Trwa okres wizyty duszpasterskiej.  Plan spotkań na mszy św. o godz. 18.00 jest dostępny na stronie internetowej parafii oraz na kartkach na stoliku przy wejściu do kościoła i za ławkami, można zabrać dla siebie i bliskich z zaproszeniem do wspólnej modlitwy.

 

Jeżeli ktoś pragnie wizyty kolędowej w domu, a nie zgłosił tego, można jeszcze umówić termin w zakrystii.

W tym tygodniu odwiedzę rodziny pragnące kolędy w domu:

3 stycznia poniedziałek od godz. 17.30

  1. Św. Floriana,
  2. Ks. Karola Wojtyły parzyste, nieparzyste,
  3. Wilczak

8 stycznia sobota od godz. 13.00 do 16.30

  1. Piechurów,
  2. Chechlana
  3. Wiejska,
  4. Nadwiślańska,
  5. Poprzeczna,
  6. Piaszczysta
  7. Brzozowa

       

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o 16.30. 

 

Bóg zapłać dzielnicy Podbagnie za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Wiślana.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz