Dzisiejsze ofiary są przeznaczone na remont naszego kościoła. Drodzy, to dzięki waszemu wsparciu i ofiarności możemy kontynuować prace remontowe świątyni i jej otoczenia. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Do Bębenek.

Sprzątały panie: Marika Noworyta, Estera Grabowska, Kamila Szumniak, Danuta Ziajka, Józefa Paliwoda – ul. Świerkowa, Małgorzata Jurczyk, Bogumiła Pająk, Stanisława Handzlik, Zofia Jaros, Janina Jarczyk.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Bębenki.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

Spotkanie ministrantów w piątek o godz. 18.00.

Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godz. 17.00

 

W sobotę 25 września w Łagiewnikach odbędzie się pielgrzymka Róż Różańcowych. Eucharystii przewodniczyć będzie Arcybiskup Marek Jędraszewski. Szczegóły na plakacie.

 

W przyszłą niedzielę przed kościołem przedstawiciele ministrantów i Dzieci Maryi przeprowadzą zbiórkę ofiar na cele duszpasterstwa dzieci i młodzieży, która decyzją ks. Arcybiskupa będzie przeprowadzana corocznie w jedną z niedziel, w pobliżu święta św. Stanisława Kostki.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 20 września – święci męczennicy koreańscy: Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze,

– we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;

– w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów na każdy dzień. W sposób szczególny w tym tygodniu pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Panu Kościelnym – Mateuszu, któremu życzę obfitości Bożych Darów i Matczynej opieki Maryi.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz