W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

 

W sobotę o godz. 18.30 Nowenna tygodni przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, w czasie której modlimy się na różańcu.

 

Ministrantów zapraszam na spotkanie w środę o godz. 17.00, a  Dzieci Maryi na godz. 18.00

 

W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. Maryja w jasnogórskiej ikonie jest nade wszystką patronką i gospodynią w naszej wspólnocie parafialnej. Prośmy ją w tym dniu zdrowie, nieustanną pomoc i wytrwanie na drodze wiary.

Odpust parafialny będziemy uroczyście celebrować wraz z dożynkami w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30. Ta msza św. to spotkanie całej rodziny parafialnej przy wspólnym stole Eucharystii, to nasza radość płynąca z Jej macierzyńskiej opieki nad nami. Bardzo proszę, aby było nas jak najwięcej, proszę o asysty do feretronów, chorągwi, baldachimu, dzieci do sypania kwiatów, dzieci komunijne, Dzieci Maryi, służbę Liturgiczną.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podbagnie. Sprzątały panie: Wiesława Piwowarczyk, Agata Pająk, Małgorzata Olszowik, Małgorzata Zmarzły, Magdalena Nędzkowska, Władysława Kosowska, Katarzyna Jurczyk. W tym tygodniu przed odpustem troskę o kościół powierzam Dzielnicy Wiślana i Kasperczyków.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów na każdy dzień.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz