Zapraszam na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o 15.00.

 

W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy w czasie nabożeństwa majowego.

 

Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

 

W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Nowennie do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.

 

W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o nowe powołania Kapłańskie.

 

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończąca okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. W przeddzień tej uroczystości o godz. 17.00 msza św. na Dużym Mętkowie.

 

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku pójdziemy z Panem Jezusem na Mały Mętków. Chciałbym by procesja przeszła do kapliczki, a następnie Struga, Cichy Kącik, Wilczak i Ks. Karola Wojtyły do kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy:

Pierwszy u Państwa Lelitów – dzielnica Podlesie

drugi w kapliczce – dzielnica II i III

trzeci na ul. Wilczak – dzielnica I

czwarty na dzwonnicy – dzielnica Wilczak

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela i dla najmłodszych kolejny numer Stasia.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty rodzicom dzieci I-Komunijnych i młodzieży bierzmowanej. W tym tygodniu w sobotę o sprzątanie w kościele proszę dzielnicę Podlesie.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

w środę 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami;

 

w sobotę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.

 

 

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz