W poniedziałek ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe z procesją o godz. 18.30.

 

Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Czcimy Je odmawiając litanię do Bożego Serca. Będziemy ją odmawiać przed wieczorną mszą św. w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu, a we wtorki i czwartki po mszy św. porannej.

 

W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30

 

W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy na Mały Mętków. W czasie procesji będziemy śpiewać „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi / i jak się Jego dzieciom powodzi” –. Zatroszczmy się o przystrojenie domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników, asysty do niesienia baldachimu, feretronów, sztandarów. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji. Tak jak zapowiadałem wcześniej pójdziemy do kapliczki, a następnie Struga, Cichy Kącik, Wilczak i Ks. Karola Wojtyły do kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy:

Pierwszy u Państwa Lelitów – dzielnica Podlesie

drugi w kapliczce – dzielnica II i III

trzeci na ul. Wilczak – dzielnica I

czwarty na dzwonnicy – dzielnica Wilczak

Za pobożny udział w procesji i spełniając zwykłe warunki moża zyskać odpust zupełny.

 

Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszam na nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 18.30.

 

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Spowiedź przed poranną mszą św. oraz od godz. 17.00 do 18.30. Do chorych zgłoszonych wcześniej  w zakrystii pójdę od godz. 8.00.

 

Rocznicę Pierwszej Komunii św. będziemy przeżywać w niedzielę 13 czerwca na dodatkowej mszy św. o godz. 12.00.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty dzielnicy Podlesie. Sprzątały panie: Wiesława Lelito, Marta Lelito, Zofia Lech, Monika Jaros, Anna Pająk, Natalia Scherer. W tym tygodniu w sobotę o sprzątanie w kościele proszę dzielnicę Podbagnie.

 

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele remontowe i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek – święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny

we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;

w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz