Dzisiaj rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie również w poniedziałek i we wtorek od godz. 9.00 do 17.00

Porządek adoracji:

Godz. 9.00     Wilczak

Godz. 10.00   Dzielnica I, II, III

Godz. 11.00   Podlesie i Podbagnie

Godz. 12.00   Wiślana

Godz. 13.00   Kasperczyków

Godz. 14.00   Piaski

Godz. 15.00   Kościelna

Godz. 16.00    Do Bębenek i Bębenki

W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcam także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wielki Post jest też tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

W tym dniu rozpoczyna się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej, do której jesteśmy zobowiązani przykazaniami kościelnymi. Potrwa on do 30 maja.

Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 17.00.

W środę po mszy św. wieczornej spotkanie rodziców uczniów kl. VIII

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do nabycia.

Bóg zapłać ofiarę na kwiaty Dzielnicy Wilczak. W tym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 o porządki w kościele proszę Dzielnicę I.