We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 7.00 i 17.00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. W tym dniu składka przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

 

W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja z prośbą o zdrowie gardła i o dobre korzystanie z daru mowy. O 16.30 zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

 

W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszach Świętych błogosławieństwo chleba. W polskiej tradycji ludowej w tym dniu ma miejsce poświęcenie chleba ku czci św. Agaty. W modlitwie poświęcenia przypomina się, że św. Agata jest u Boga szczególną orędowniczką w niebezpieczeństwie pożarów. Prosimy, aby Jezus Chrystus, Chleb Żywy, który zstąpił z nieba chronił nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności.

 

W tym dniu przypada też pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź święta rano przed mszą św. i popołudniu od godz. 15.30. Zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty zwłaszcza dzieci i kandydatów do bierzmowania. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Bardzo proszę, aby chorych i starszych zgłaszać w zakrystii.

 

W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

 

Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionym miesiącu na cele remontowe i utrzymanie świątyni. Zebraliśmy 1600 zł. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem hojność ofiarodawców.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela i lutoey numer Stasia dla najmłodszych.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Do Bębenek. Sprzątały panie: Kamila Szumniak, Estera Grabowska, Stanisława Handzlik, Bogumiła Pająk, Zofia Jaros, Marika Noworyta. W tym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 o porządki w kościele proszę dzielnicę Bębenki.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz