Powoli kończy się Adwent. Skorzystajmy z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotujmy serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Spowiedź pół godziny przed poranną mszą św. a w poniedziałek i środę od 15.30.

 

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Rano zakończymy msze roratnie, a o północy zapraszam na pasterkę. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

 

W zakrystii u p. kościelnego można jeszcze nabyć opłatki.

 

Z racji obostrzeń oraz dzięki pozwoleniu Stolicy Apostolskiej, od Bożego Narodzenia do Uroczystości Trzech Króli, będzie dodatkowa msza św. W związku z tym zmieniają się godziny mszy świętych świątecznych w tym okresie. Będą odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 15.30. Intencje zamówione w tych dniach na godz. 10.30 będą odprawione o godz. 11.00.

 

W piątek – Boże Narodzenie – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. Poświęcenie owsa o godz. 8.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Św. Jana Pawła II.

 

Przyszła niedziela to Święto Świętej Rodziny. W tym dniu przypada też święto św. Jana Ewangelisty. W tym dniu tradycyjnie w kościele święci się wino, które ma być stosowane w chorobach gardła. Jeżeli ktoś chciałby poświęcić sobie wino można przynieść na mszę św., postawić przed ołtarzem, a po mszy będzie poświęcenie.

 

Już  dziś informuję, że w tym roku nie będzie tradycyjnie wyznaczanej kolędy. Natomiast zgodnie z zaleceniami jest możliwe błogosławieństwo domu i wizyta kolędowa u osób, które o to poproszą. Jeżeli ktoś pragnie takiej wizyty proszę o zgłoszenia w zakrystii.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy II i III. Sprzątały panie: Elżbieta Kwarciak, Anna Tarabuła, Stanisława Kumala, Barbara Lelito, Irena Wierzba, Grażyna Wierzbic, Justyna Tatar. W środę rano o porządki w kościele proszę dzielnicę Podlesie i Podbagnie.

 

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz