Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach.

 

W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcam do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami.

 

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o 16.30.  

 

W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Okazja do spowiedzi świętej rano od 6.30 i popołudniu od godz. 15.30.

 

4 dzień grudnia to także dzień modlitw w Intencji Górników. Za wstawiennictwem św. Barbary na mszy św. o godz. 17.oo, wspierajmy modlitwą wszystkich górników obecnych i emerytowanych, a zmarłym wypraszajmy niebo.

 

Od godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Bardzo proszę o zgłaszanie ich w zakrystii.

 

W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do  Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

 

Od dziś w zakrystii można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Parafia przekazuje 6 zł. od każdej świecy. Jeżeli zostanie złożona większa ofiara przeznaczymy ją na funkcjonowanie Dzieci Maryi.

 

W przyszłą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. W tym roku ze względu na pandemię nie będą roznoszone po domach, a bardzo proszę by nabyć je w zakrystii.

 

W najbliższą niedzielę, tj. 6 grudnia będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Bieda Głód Wirus, gdzie celem jest pomoc najbiedniejszym, z krajów Trzeciego Świata, którzy cierpią głód z powodu COVID-19. 

 

8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W związku z tym w poniedziałek – 7 grudnia na wieczorną mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na poświęcenie medalika. Na tę mszę św. zapraszam również Grupę Dzieci Maryi, to jest nasze patronalne święto. Dziewczynki otrzymają Cudowny Medalik, proszę też o uczestniczenie we mszy św. w pelerynce.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny i kolejny numer Stasia.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła dzielnicy Bębenki. Sprzątali: Bogusława i Mariusz Podlipscy, Józefa Szala, Bożena Firek, Halina Ptasińska, Bogusława Bogacz. W tym tygodniu bardzo proszę dzielnicę Wilczak.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz