Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.

 

W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

 

W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Z racji pandemii w tym roku nie będzie procesji na cmentarz. Zachęcam do nawiedzenia grobów w dowolnym czasie przez cały miesiąc listopad.

 

W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte o godz.: 7.00 i 17.00.

 

Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że w naszym kościele odmawiamy go codziennie o godz. 16.30.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podbagnie. Sprzątały panie: Maria Kosowska, Magdalena Nędzkowska, Ewelina Wanat, Władysława Kosowska, Katarzyna Jurczyk, Kazimiera Berny. W tym tygodniu o porządki w kościele proszę Dzielnicę Wiślana.

 

Zachęcam do nabycia Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Jest też drugi numer Stasia.

 

Bóg zapłać wszystkim pamiętającym o potrzebach kościoła, natomiast składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budownictwo kościelne.

 

Wypominki roczne i listopadowe można składać w zakrystii.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz