1. Od poniedziałku 28 września aż do wiosny, msze św. wieczorne będą odprawiane w naszym kościele o godz. 17.00

1. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

1. Nabożeństwa różańcowe będę odprawiane od czwartku w dni powszednie o godz. 16.30 oraz w niedziele o godz. 15.00. Na pierwsze czwartkowe nabożeństwo zapraszam dzieci komunijne, przed nabożeństwem poświęcimy różańce, a po mszy św. zebranie z rodzicami.

Przy tej okazji zapraszam też do uczestnictwa w Różach Różańcowych. Dziewczyny z Grupy Dzieci Maryi stworzyły Dziecięcą Różę Różańcową, bardzo dziękuję i życzę jak najwięcej wytrwałości.

1. W miesiącu październiku w dni powszednie msza św. odprawiana będzie tylko wieczorem o godz. 17.00. jedynie w piątek będą dwie msze św.: rano o 7.00 i wieczorna o 17.00.

1. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy we wszystkie środy października połączona będzie z różańcem.

1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Spowiedź św. w piątek rano od 6.30, a popołudniu od godz. 15.00. Przypominam o spowiedzi szczególnie uczniom przygotowującym się do sakramentu bierzmowania.

1. Chorych z posługą kapłańską odwiedzę w piątek od godz. 8.00.

1. Ministranci i lektorzy będą mieli spotkanie w piątek po mszy św. wieczornej. Zapraszam też wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu, aby zgłaszali swoją chęć do rozpoczęcia przygotowania.

1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 15.30 spotkanie Rady Parafialnej.

1. Bóg zapłać za składane ofiary na cele renowacyjne naszej parafii oraz te wpłacane na konto parafii.

1. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty dzielnicy Wilczak. W przyszłym tygodniu o porządki w kościele proszę Dzielnicę I.

1. Za ławkami do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Staś.

1. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniam o serdecznej pamięci, składam najlepsze życzenia i polecam opiece Najświętszej Matki.

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek     – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w

Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.

Wtorek             – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z

powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.

Środa                – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu

zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

Czwartek          – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła,

patronka misji katolickich.

Piętek               – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.