W środę zapraszam na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

 

W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w piątek, 14 sierpnia. W samą uroczystość Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podlesie. Sprzątały panie: Wiesława Lelito, Maria Lelito, Zofia Lech, Sabina Rucka, Monika Jaros, Anna Pająk, Barbara Scherer. W tym tygodniu ze względu na święto proszę o porządki w piątek o 8.00 dzielnicę Podbagnie.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

Funkcji organisty w naszej parafii podjął się p. Kazimierz Łaski z Chełmka. Będzie nam towarzyszył w niedziele i święta o godz. 8.00 i 10.30 oraz na mszach pogrzebowych i ślubnych. Bardzo dziękuję i życzę zdrowia oraz wiele łask.

 

Bardzo dziękuję strażakom i panom z Rady Parafialnej za rozbiórkę budynku gospodarczego przy plebanii. Niezwykle sprawnie, solidnie i trzeba przyznać z niezwykłym poczuciem humoru wykonali tę trudną i niemiłą pracę.

 

Bóg zapłać za składane wciąż ofiary na renowację dachu. W tym tygodniu przelałem pierwszą ratę na wykonanie ogrzewania kościoła w kwocie 12 000 zł.

 

Wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecam opiece Maryi Wniebowziętej i świętych patronów.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

poniedziałek – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.

wtorek          – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za

wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

piątek          – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941),

franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

 

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz