W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Msza Świętą o godz. 18.30.

 

Bóg zapłać za generalne porządki w kościele i w ogrodzie kościelnym rodzicom dzieci komunijnych i Dzielnicy I, Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszam Dzielnicę II i III.

 

Bóg zapłać wszystkim wspierającym finansowo konserwację dachu. Dziękuję również za ofiary na cele renowacyjne naszej parafii. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 5332 zł.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę obfitości Bożych darów i opieki świętych patronów.

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

niedziela – św. Joachim i Anna

środa – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

piątek – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.

sobota – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

 

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz