Dzisiaj po mszy św. uklękniemy na chwilę adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest dla poszkodowanych podtopieniami.

Podczas środowej nowenny o godz. 18.30, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Do Bębenek. Sprzątały panie: Bogumiła Pająk, Zofia Jaros, Małgorzata Jurczyk, Danuta Ziajka, Stanisława Handzlik, Agata Noworyta. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszam Dzielnicę Bębenki.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich wspierających finansowo renowację dachu.

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

poniedziałek – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.

środa – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.

sobota – św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy.