Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.30 gromadzimy się w naszym kościele na nabożeństwie czerwcowym do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, a po nim celebrujemy Eucharystię. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała i ostatnia procesja wokół kościoła. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary. Po mszy św. poświęcenie wianków.

W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
O godz. 16.30 msza św. w kaplicy na Małym Mętkowie.
Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na potrzeby kościoła, szczególnie na renowacje dachu.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kasperczyków. Sprzątały panie: Władysława Lichota, Maria Nędza, Celina i Alicja Gał, Natalia Olszowik, Maria Wierzbic, Teresa Paczuska. W przyszłą sobotę zapraszam Dzielnicę Piaski.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

Środa – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który
odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los
z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność;
uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz