Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.

W środę podczas nowenny o godz.18.30 zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.

W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego i naszej parafii. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 10.30.

Po mszy św. wyruszymy z procesją eucharystyczną. W tym roku pójdziemy ul. Ks. Karola Wojtyły, Nadwiślańską i dalej św. Floriana wrócimy do kościoła. O przygotowanie ołtarza proszę następujące dzielnice:
1 – przy kapliczce obok sklepu – Piaski i Kościelna
2 – w kaplicy – Wiślana i Kasperczyków
3 – przy kapliczce św. Floriana obok Straży – Do Bębenek i Bębenki
4 – przy dzwonnicy – Podbagnie

Zapraszam dzieci do sypania kwiatów i dzwoneczków, proszę o niesienie sztandarów i feretronów, panów do baldachimu. Proszę Grupę Dzieci Maryi, aby również włączyły się w niesienie poduszek. Spotkanie w środę o godz. 18.00.
W sposób szczególny proszę Strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. Ministrantów zapraszam na zbiórkę w poniedziałek po mszy św. wieczornej.

W oktawie Bożego Ciała wokół naszego kościoła będą odbywały się procesje eucharystyczne codziennie o godz. 18.30, po nich msza św. W niedzielę procesja na nabożeństwie o godz. 15.00.

Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa śpiewamy codziennie przed mszami św.

Moim pragnieniem jest, aby odprawić mszę św. w dniu patronalnym kapliczki na Dużym i Małym Mętkowie. Na Małym Mętkowie będzie to sobota wspomnienia Niepokalanego Serca Maryi czyli 20 czerwca o godz. 16.30.
Na Dużym Mętkowie powinna to być Uroczystość Trójcy Przenajświętszej czyli dzisiaj. Na tę msze św. zapraszam w najbliższą sobotę o godz. 16.30. Proszę o przygotowanie kapliczek i zapraszam wszystkich mieszkańców by modlić się o błogosławieństwo i łaski we własnym, sąsiedzkim gronie.

Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na potrzeby kościoła, szczególnie na renowacje dachu.

Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty Dzielnicy Wiślana. W przyszłą sobotę zapraszam Dzielnicę Kasperczyków.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Poniedziałek – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która
poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
Sobota – św. Antoni z Padwy (1195-1231),
franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz