Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze.

We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na Nabożeństwo Majowe, podczas którego przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

W środę o godz. 18.30 gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 15.00. W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw z procesją wokół kościoła.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podlesie. W przyszłą sobotę zapraszam Dzielnicę Podbagnie.

Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na potrzeby kościoła, szczególnie na renowacje dachu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• wtorek – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
• piątek – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz