Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba.

W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedziele o godz. 15.00. Serdecznie zachęcam do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Dzielnicy I. W sobotę zapraszam Dzielnicę II i III.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne życzenia. Niech Maryja nasza orędowniczka u Boga wyprasza potrzebne łaski.

Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na potrzeby kościoła, szczególnie na renowacje dachu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 V – św. Maciej Apostoł (†około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.
• 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz