Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prośmy Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro Polaków.

W tym tygodniu przypadają kolejne święta:
W poniedziałek wspominamy św. Floriana – męczennika.
We wtorek św. Stanisława Kazimierczyka – kapłana.
W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji.

Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 15.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Szczególnie proszę rodziców, aby razem z dziećmi brali udział w tym nabożeństwie.

W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace związane z dojściem do kancelarii i porządkowanie ogrodu przy plebanii i kościele. Bardzo dziękuję za wycięcie dwóch drzew p. Mariuszowi Tatarowi i Leszkowi Tarabuła. Dziękuję również p. Zofii za ofiarowanie roślin i p. Józefowi za ofiarę pieniężną na porządki w ogrodzie.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty dzielnicy Bębenki i Wilczak. Sprzątały panie Anna Kuchta Józefa Bałys, Bożena Firek. Bardzo dziękuję również pani Danucie Makusiewicz z Dzielnicy I. W sobotę zapraszam Dzielnicę I. Troska o Dom Boży w takiej formule jak to jest w naszej parafii jest piękna. Rodziny poświęcają czas i siły dbając o piękno świątyni. Bardzo więc proszę, aby raz na kilka tygodni pamiętać o kościele, o jego dekoracji. Jeśli z każdej rodziny przyjdzie jedna osoba, to sprzątanie będzie szybkie i łatwe, ale przede wszystkim będzie to uczciwe względem tych, co tutaj zjawiają się regularnie. Wiara do Pana Boga nie będzie tylko słowną deklaracją, a czynem świadczącym o mojej miłości do Pana Boga.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne życzenia. Niech Maryja Wspomożycielka Wiernych wyprasza potrzebne łaski.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz