Dzisiaj rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie również w poniedziałek i we wtorek od godz. 8.00 do 17.00
Porządek adoracji:
Godz. 8.00 Wilczak
Godz. 9.00 Dzielnica I, II, III
Godz. 10.00 Podlesie i Podbagnie
Godz. 11.00 Wiślana
Godz. 12.00 Kasperczyków
Godz. 13.00 Piaski
Godz. 14.00 Kościelna
Godz. 15.00 Do Bębenek i Bębenki
Godz. 16.00 poniedziałek – Róże Różańcowe
wtorek – Dzieci Maryi i ministranci

Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00 i 17.00.

W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcam także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wielki Post jest też tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.30.

Nabożeństwa Drogi krzyżowej w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 16.30, a Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.00. msza św. popołudniowa po Gorzkich Żalach.

Rekolekcje w naszym kościele będą od czwartku – 26 marca do niedzieli – 29 marca. Spowiedź po rekolekcjach we wtorek.

Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na cele inwestycyjne parafii w kwocie 4504 zł.

W piątek o godz. 15.30 spotkanie Dzieci Maryi.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty dzielnicy Kasperczyków. Sprzątały panie: Beata Paczuska, Władysława Lichota, Natalia Olszowik, Celina Gał. W tym tygodniu bardzo proszę o sprzątanie kościoła w sobotę Dzielnicę Piaski.
Od 28 lutego wchodzi do kin piękny film „Najświętsze Serce” o kulcie Serca Bożego. Gorąco polecam na czas Wielkiego Postu opowieść o historii objawień i obietnicach danych św. Małgorzacie Marii Alacoque.
Za ławkami z tyłu kościoła do nabycia Źródło z ciekawymi artykułami o Grzechu ciężkim i Wielkopostnej Ascezie oraz Gość Niedzielny.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz